Kurucudan Mesaj

Saygıdeğer Veliler, Değerli Öğretmenlerimiz,

Sevgili Öğrenciler ve Sevgili Mezunlarımız,

Özel İlgi Okulları yönetim ve akademik kadrosu olarak eğitim ve öğretim sorumluluğumuzun bilincindeyiz.  Bize emanet ettiğiniz çocuklarımızın  her birini ayrı bir değer olarak görüyor, onları özel ilgiyle nitelikli bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bizler için her çocuk şekil verilmemiş bir hamurdur. Bu nedenle çocuklarımıza her alanda içlerindeki cevherleri ortaya çıkarmak için rehberlik yapacağımıza söz veriyoruz. Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmek için onlara fen laboratuarı, resim ve müzik atölyeleri ve spor alanlarından oluşan ortamlar hazırladık. Ayrıca yoğun ders programı içerisinde eleştirel düşünceye sahip olmaları için klasik eserlerden oluşan kitap okuma saatleri yapıyoruz. Çünkü Özel İlgi Okulları olarak  nitelikli eğitimin sadece dersle olmaması gerektiği düşüncesindeyiz.

Okul öncesi dönemden başlayarak Başöğretmenimiz ATATÜRK’ün izinde, onun ilkeleri doğrultusunda, Atatürk’ün devrimleri ışığında, bilgili, kendine güvenen, çevresindeki sorunlara duyarlı, sorunlara evrensel çözümler üretebilen bireyler yetiştirmek  bizim okul olarak hedefimizdir.

Öğrencilerimizin iyi yetişmesi için aile ile okulun işbirliği bizler için çok önemlidir. Bunun için öğretmenlerimizle birlikte velilerimize çocuklarımızın gelişimleri hakkında bilgiler vermekteyiz. Çünkü işbirliği içinde olmak  başarının ön koşuludur. Genellikle başarı olarak nitelendirilen “sınav kazanma” ise okulumuzun bir amacı değil, verdiğimiz nitelikli eğitimin doğal bir sonucudur.

Bugünün öğrencileri bizim geleceğimizdir. Toplum olarak geleceğimiz, bugünün çocuklarına ve gençlerine emanettir. İyi bir gelecek temel insan hak ve özgürlüklerine dayalı, demokratik, laik, bilimsel ve çağdaş bir eğitim yoluyla gerçekleşebilir. Köklerini sizlerin oluşturduğu çocuklarımızı yetiştirecek olan bizler, meyvelerini alacak ise toplumumuzdur. Hepimiz için iyi bir gelecek çocuklarımızın göreceği “özel ilgi” ile mümkündür.

Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözü bu yoldaki en büyük ışığımız olacaktır.

Kurucu Fizik Öğretmeni

Emin  ERDOĞAN